Лого
S5 MP3 Player - плагин joomla Mp3

В Чигирині боржникам по сплаті за воду та водовідведення нараховуватимуть пеню та відключатимуть каналізацію

Комунальне підприємство «Чигирин» доводить до відома споживачів комунальних послуг міста Чигирина, що з 1 травня 2019 року набирає чинності Закон України «Про житлово-комунальні послуги», де передбачено сплату пені у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги.

Зокрема, стаття 26 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» встановлює, що «у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу».
Нарахування пені починається з першого робочого дня, наступного за останнім днем кінцевого терміну внесення плати за житлово-комунальні послуги.
Водночас Закон визначає, що пеня не нараховуватиметься за умови наявності заборгованості держави за надані населенню пільги та житлові субсидії, а також при наявності у споживача заборгованості з оплати праці, підтвердженої належним чином.
Пеня буде нараховуватися тільки на борги, що виникли з 1 травня.
Крім того, Законом передбачено, що в разі непогашення заборгованості за спожиті комунальні послуги протягом 30 днів з дня отримання споживачем попередження, комунальні служби зможуть обмежити надання комунальної послуги (окрім електроенергії та газу).
В даному Законі визначено законні підстави для відключення каналізації боржникам.
Так, в п.4 ст. 26 Закону зазначено, що « виконавець комунальних послуг має право обмежити (припинити) надання відповідної комунальної послуги її споживачу незалежно від обраної моделі організації договірних відносин у разі непогашення в повному обсязі заборгованості за спожиті комунальні послуги протягом 30 календарних днів з дня отримання споживачем попередження від виконавця».
Таким чином, Законом України остаточно скасовані жодні сумніви щодо законності застосування обладнання chop 2008, по обмеженню каналізування помешкань боржників.
В умовах застосування економічно обґрунтованих тарифів в системі житлово-комунального господарства на перше місце виходить питання забезпечення високої платіжної дисципліни усіма категоріями споживачів.
А тому, КП «Чигирин» звертається до всіх споживачів-боржників з вимогою завчасно сплатити свій борг перед підприємством в добровільному поряду.
Споживачі, які мають значну заборгованість за отримані послуги і не мають можливості сплатити її в повному обсязі, мають право звернутися до підприємства з письмовою заявою та укласти договір реструктуризації боргу.
В разі не сплати споживачами заборгованості, в добровільному порядку, та не укладення договору реструктуризації, комунальне підприємство «Чигирин» буде змушене діяти відповідно до чинного законодавства України, а саме припиняти послуги з водовідведення шляхом помпування труб з водовідведення, що унеможливить користування водою для прання, миття посуду, приймання ванн тощо.

Додати коментар